Напевно в жодній країні світу мистецтво приготування їжі не пов'язане так тісно з культурою народу, як у Франції, так як мешканці цієї країни дуже люблять смачно поїсти і добре розбираються в кулінарії. Французи відрізняються вишуканим смаком, що і сприяло появі багатьох страв, що характеризують саме французьку кухню. Традиційна французька трапеза може починатися з закусок (гарячих або холодних), за якими слідує суп, потім основна страва, салат і сир. Завершенням трапези слугує десерт або фрукти.
Франція - країна з відмінними один від одного регіонами, різними кліматичними умовами, з дуже красивою природою, різноманітною фауною і флорою та іншими особливостями. Проте одна з найбільш відомих її особливостей - виробництво більш ніж 370 видів сиру. Залежно від технології приготування всі сири поділяють на категорії: свіжий, м'який, з кіркою білої плісняви; сир з козячого молока; пресований сир і багато інших. Сир - невід'ємна складова щоденного харчування французів. Він обов'язково слідує за головною стравою і, в свою чергу, перед десертом. Сир традиційно подають на спеціальних досочках, причому його обов'язково має бути декілька видів. Цей продукт ріжуть, зазвичай, спеціальним ножем і лише в деяких випадках роблять з ним бутерброди. Сир входить до складу багатьох страв, у тому числі соусів, супів і навіть запіканок.
У Франції до кожного прийому їжі традиційно подають вино. Різноманітність французьких вин вражає уяву. Всесвітньо відомі сорти виробляють в районах Бургундії, Бордо, Ельзасі, долинах Луара і Родана або Шампані. Серед безлічі правил подачі вина знаходимо й такі: червоні вина подають після білих, міцні - після легких, охолоджені вина подають перед теплими. Кожне наступне вино має бути більш міцним і ароматним, ніж попереднє. У Франції також прийнято подавати воду до вина. Її п'ють в проміжках між винами, для того щоб змити смак вже випитого вина. Також воду подають і до салатів.
Серед специфічно французьких кулінарних винаходів перше місце, без сумніву, займає вельми скромний представник - багет, який є невід'ємним супутником усіх страв. Тільки у виняткових випадках його використовують для приготування бутербродів.
Якщо говорити про французьку кухню в цілому, то перелік основних страв такий: рататуй, тарт-фламбе (палаючий пиріг), цибульний суп, багет, яйця кокот з естрагоном, французький картопляний салат, пиріг з цибулею, яблучний пиріг, пиріг татен, консоме, круасани, десерт крем-брюле, салати. Справжня гордість французів - десерти: крем- брюле, безе, профітролі, тістечко макарон.
Рецепти французької кухні також багаті на різноманітні соуси, різні методи приготування продуктів. Меню французької кухні може включати страви нормандської, прованської, південної або середземноморської кухонь. Традиційні страви північної Франції більш важкі і ситні. Це м'ясні страви, приготовані з яловичини, свинини, баранини, птиці або дичини. Так класична страва французької кухні ошпо - складається з картоплі та п'яти видів м'яса. Страви з риби на півночі країни готують не часто. Південь Франції - це велика кількість овочів, фруктів, пряних трав, ілій і морепродуктів. У цьому регіоні ви обов'язково знайдете величезний вибір страв середземноморської кухні, в тому числі устриці, сардини, креветки, мідії, рататуй і знамениту юшку з риби - буйабесс. Нормандія відома сиром камамбер, кальвадосом, тут готують смачний яблучний пиріг. Бретань - батьківщина крепів, солодких млинців з різною начинкою. У Бордо готують самі жирні страви. Прованс знаменитий своїми прованськими травами. Прованські трави являють собою суміш ароматних рослин, які вирощені в південно-східному французькому регіоні . Унікальний щедрий клімат, родючий грунт, велика кількість свіжого повітря і сонячного світла сприяє багатому врожаю ароматних трав, які володіють безліччю корисних властивостей. У класичний склад цієї відомої суміші трав входять такі рослини як шавлія, орегано, базилік, чебрець, перцева м'ята, розмарин, майоран і чабер. У цьому регіоні також однією з найпопулярніших спецій є кмин. Він входить до складу багатьох страв з овочів, м'яса, грибів, дичини, птиці, а ковбаскам і шинці надає пікантний смак. З використанням кмину чорнослив і інжир також набувають вишуканий смак. Французька кулінарія наповнена дуже ніжними ароматами трав, що не перебивають оригінальний смак вихідних продуктів. Найніжнішою приправою є "quatreepices" (її рекомендують додавати в тушковані страви). До її складу входять чотири компоненти: мелений чорний перець, тертий мускатний горіх, мелена гвоздика і мелений імбир. В велику кількість страв, перед подачею на стіл, додають також кмин і петрушку. Ці рослини відтіняють смак тушкованих овочів і смаженої риби, а також добре поєднуються з м'ясом і різними салатами.
Пропонуємо вам ближче познайомитися зі світом великої французької кухні!